Katalog przygotowany przez dom aukcyjny Otto Helbinga z Monachium do sprzedaży zbioru Zygmunta Chełmińskiego z Szarawki wydano w dwóch wersjach (jest to nawet nadmienione w którymś z numerów WNA). Wersja standardowa, na cienkim papierze, z tablicami również wydanymi w tej formie, jak i wersja ekskluzywna, na grubszych kartach i przede wszystkim z ilustracjami w postaci grubych, kartonowych tablic.
Przedmiotem tej oferty jest właśnie ta ekskluzywna wersja.
W blisko 20-letniej historii firmy tak wydany katalog Szarawki widzimy po raz drugi w obrocie. Poza walorami estetycznymi naszym zdaniem tablice wydane na grubym kartonie charakteryzują się lepszej jakości reprodukcjami numizmatów. Katalog w prostej oprawie z epoki, połączenie płótna i barwionego papieru. Oprawiony z zachowaniem oryginalnej oprawy wydawniczej.
Przy każdej pozycji zanotowane odręcznie ceny sprzedażowe.
Bardzo dobry stan zachowania.
Polecamy.
Wydanie: Monachium 1904.
Proweniencja: Ex Libris Feliksa Ścibałły.
Format: 21 x 27.5 cm.
Stron: 136 tekstu + 17 tablic z wizerunkami monet + lista wynikowa.